Wpływowa sieć telebimów stosowana obecnie w reklamie – billboardy

Wpływowa sieć telebimów stosowana obecnie w reklamie – billboardy

Wpływowa sieć telebimów stosowana obecnie w reklamie – billboardy
Billboard to jeden z rodzajów telebimów, jakie są w dzisiejszych czasach wykorzystywane w funkcjonalnej i fachowej reklamie na bardzo wielką skalę. Reklama zewnętrzna charakteryzuje się niezwykle dużym zainteresowaniem, bowiem jest to pewnie jedna z lepszych form reklamy, jaka używana jest zarówno przez małe jak i wielkie, silne firmy.

billboard przeznaczony na reklamę

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
W reklamie zewnętrznej wykorzystuje się różnorodne rodzaje telebimów, jak już najpierw stwierdziliśmy, jednym z nich jest billboard radom – odnośnikami do ciekawych informacji. Inne rodzaje telebimów, to ekrany ledowe przeróżnej wielkości wykorzystywane na ulicach albo w autobusach albo też banery reklamowe.

montowanie reklamy na billboardzie

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Billboard to duża tablica, do jakiej przyklejane są reklamy artykułów czy też usług w formie plakatu. Zaiste plakat ten ma tak znaczny format, iż jest on tworzony w częściach. Billboardy często są podświetlane od góry albo od dołu, dzięki czemu reklamy na billboardach zawsze są wyraźne – zarówno w dzień, jak również w nocy. Wartością billboardów jest to, iż nie są to ekrany o silnym świetle, jakie często mogą wręcz oślepiać. Billboardy stosuje się w miejscach, w których nie powinno się używać telebimów lub ekranów ledowych ze względu na zatrzymanie bezpieczeństwa.

Przykładowo przy bardzo ruchliwej ulicy albo na skrzyżowaniu nie zawsze można skorzystać z telebimów czy też ekranów, bowiem ich ostre światło zdoła oślepiać kierowców, a to może sprowadzić niebezpieczny, nawet śmiertelny wypadek. W takich miejscach o wiele lepiej sprawdzą się łagodnie podświetlane billboardy. Reklama nadal będzie widoma i w dalszym ciągu będzie przyciągać uwagę, równocześnie będzie bezapelacyjnie bezpieczna. Rzecz jasna billboardów nie stosuje się wszędzie, ponieważ nieraz mogą one posiadać mniejszą siłą przyciągania. Reklamę tego typu wskazane jest wykorzystywać w centrum miasta, w miejscach, w jakich zawsze jest dużo ludzi, przy autostradach albo ulicach.

Nie warto decydować się na billboardy w jakichś mało odwiedzanych obrębach, ponieważ mogłyby pozostać one niedostrzeżone, przez co ich efektywność byłaby wydatnie mniejsza.
admin

Comments are closed.