Obecnie warto inwestować we własny rozwój

Obecnie warto inwestować we własny rozwój

Obecnie warto inwestować we własny rozwój
Dzisiaj łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Bardzo trudno jest się wyróżnić. Ci, którzy nawet chcą tego dokonać trafiają na beton. Zgłaszają się do różnorodnych reality show albo talent show i odkrywają się przed całą Polską. Robią to, bo pragną być znani i coś zdobyć, to jest okej, nie ma co tego negować, co z tego, ponieważ są tylko marionetkami w rękach zawodowych graczy – fachowców z branży medialnej. Zakończy się sezon talent show, pojawią się kolejni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną prędko zapomniani.

To oczywiście utrudnienie w każdej sferze życia. Wiedzą o tym ludzie, jacy byli na szczycie, a teraz są zmuszeni schylać się bardzo nisko, ażeby podnieść coś z podłogi. Nie da się zawsze być na samym szczycie, sława trwa zazwyczaj przysłowiowe pięć minut. To nie znaczy jednak, iż trzeba w ogóle zrezygnować z wszelkich prób.
Zgodnie z dewizą: żyć szybko, umierać młodo, niekiedy korzystniej przeżyć krótkie, acz ekscytujące życie niż męczyć się sto lat w niepokojach i chorobach. Może to zbyt mocny przykład, lecz uzmysławia on w jakim sensie można podejść do tego problemu. Podejdź do życia, jak do przygody, która ma po prostu koniec. No okej, ma, ale nie trzeba o tych zagadnieniach myśleć, zrób więc wszystko, żeby żyło Ci się dobrze każdego dnia. Za często patrzysz w niebo, liczysz na cud?

To bezcelowe, bo cuda nie istnieją, wiem, że zdajesz sobie z tego sprawę, ale jednak po raz kolejny wierzysz, że jednakże, iż kto wie dziś właśnie się poszczęści…Zamiast tego kształć się ciągle, chcesz się lepiej prezentować, mieć korzystniejsze relacje w kontaktach międzyludzkich zapisuj się na szkolenie interpersonalne ( ciekawa oferta umiejscowiona jest tutaj), chcesz wykształcić w sobie cechy przywódcy, gdyż to pomoże Ci zrobić karierę w Twojej branży, nie czekaj ani chwili dłużej, skorzystaj ze szkolenia z zakresu przywództwa.

szkolenie

Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com

Takich, i paru pozostałych, pomocnych umiejętności nie nauczysz się siedząc w mieszkaniu i myśląc lub spoglądając w niebo oczekując na gwiazdkę z nieba. Tylko praca nad własnym charakterem i parcie do przodu (ale nie „na szkło”) sprawi, że będziesz prawdziwym zawodnikiem, a nie gwiazdką na jeden sezon, o jakiej wszyscy prędko zapomną. I jeszcze coś, nie oczekuj drogi na skróty, aby coś osiągnąć potrzebujesz kluczy, wyważenie drzwi może i dobre, ale tylko w filmach.

admin

Comments are closed.