Fundusz zalążkowy dla początkującej, albo dopiero zawiązywanej spółki

Fundusze kapitału zalążkowego są właściwym źródłem kapitału dla początkującej, lub dopiero zawiązywanej spółki, która nie jest w stanie uzyskać kredytu bankowego ze względu na brak zabezpieczeń i brak przeszłości kredytowej, a uzyskanie środków z rynku giełdowego nie jest wykonalne ze względu na względnie niewielką kwotę koniecznego kapitału.


Crowdfunding
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusz zalążkowy jest w stanie dokonywać inwestycji w mikro, drobnych i średnich przedsiębiorców znajdujących się we wczesnej fazie rozkwitu prowadzonej aktywności, czyli takich, którzy opracowują innowacyjny produkt, albo usługę, czy też wyprzedają ów towar, lub usługę w niedużej wielkości nie przynoszącej nadal profitów http://www.capital.prometeia.pl/seed-capital-venture-capital-103/. Fundusze dokonują inwestycji przeważnie poprzez przystąpienie do udziałów, czy też akcji finansowanej spółki.


fundusz venture capital
Autor: Aston Reynolds
Źródło: http://www.flickr.com


Fundusz venture capital jest w stanie wywodzić się od założycieli przedsiębiorstwa, aniołów interesu, lub wyspecjalizowanych funduszy, jakie ponadto niekiedy są wspomagane przez organizacje państwowe http://www.capital.prometeia.pl/baza-wiedzy-37. Fundusze przekazują kapitał na zwiększenie przedsięwzięcia biznesowego, inwestują pieniądze w oryginalne pomysły, dzięki czemu biznes może się żywiołowo polepszać i pogłębiać wartość rynkową. Nowiutkie przedsięwzięcia biznesowe są zazwyczaj niepoczątkującymi i innowacyjnymi przedsięwzięciami, a więc łączy się z nimi zagrożenie, toteż fundusze zalążkowe są także określane funduszami zwiększonego ryzyka.


Dzięki dokładnej diagnostyce projektu przez Fundusz przed realizacją inwestycji, zagrożenie to jest zmniejszane, a przyjęta procedura wdrożenia nadzwyczaj optymalna dla zapewnienia sukcesu przedsięwzięcia.


Kapitał oferowany przez fundusze to kapitał długoterminowy i nie jest obarczony bieżącą spłatą odsetek.