Bez strony internetowej będzie ciężko

Bez strony internetowej będzie ciężko

Bez strony internetowej będzie ciężko
W tych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje w ogóle. Nic więc dziwnego, że jedną z najistotniejszych form reklamy, realizowanych przez właścicieli, jest uruchomienie profesjonalnej strony www danej marki. Tutaj najważniejszy jest wybór właściwej domeny, czyli adresu url, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć rzeczywisty wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze dobrać domenę

Generalnie istnieją dwa typy domen (nazw).

Wejdź na ten odnośnik a znajdziesz wskazówki ze strony (http://www.sklepmuzyczny.pl/) stworzone dla osób zaintrygowanych nakreślanym w tym materiale zagadnieniem.

Przede wszystkim to nazwa szukana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających profil działalności danej firmy. W tym miejscu powinno się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy ilość użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

Dlatego powstała druga kategoria domen internetowych, markowa. W tym przypadku url strony jest jednoznacznie związany z nazwą firmy. Jest to szczególnie korzystne wyjście, kiedy dana działalność jest lub była bardzo popularna, wtedy znalezienie domeny serwisu wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mogą łatwiej ją zapamiętać, co powoduje, że większe są szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A w związku z tym warto, aby nazwa domeny była maksymalnie uproszczona i krótka. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na bilbordzie czy w broszurze, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu. Kluczowe jest też, aby w nazwie nie wykorzystywać niepotrzebnych cyfr oraz używania polskich liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Licytacje domen

Czasami idealna domena dla danej firmy jest już wykupiona. Ale to nic straconego. Istnieją bowiem giełdy domen, na których odbywają się licytacje najbardziej upragnionych adresów stron www. W takim miejscu można się łatwo domyślić, które z nich cieszą się największą popularnością, ponieważ ceny najlepszych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.

admin

Comments are closed.